فیلم و سریالنقد و بررسی سریال کره ای

معرفی و نقد سریال شهر بی رحم – cruel city

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

داستان

داستان این سریال درباره پلیسی است که به عنوان مامور مخفی به گروه خلافکاران میپیوندد تا درباره پرونده مواد مخدر اطلاعاتی به دست آورد.
یون سو مین (نام گیو ری) تصمیم دارد که قاتل دوستش را با انجام کارهایی که دوستش قبل از مرگ به اتمام نرسانده، پیدا کند.
در حالی که گرفتار عشق رئیس باند خلافکاران مواد مخدر، یعنی جونگ شی هیون (جونگ کیونگ هو)، کسی که ممکن است
در قتل دوست او دست داشته باشد، می شود.

%image_alt%%image_alt%

معرفی شخصیتهای اصلی :

Jung Kyung Ho

Jung Kyung Ho
Jung Kyung Ho

جانگ کیونگ هو – در نقش جانگ شی هیون، ملقب به “پسر دکتر” و یکی از سرکرده های اصلی باند بزرگ مواد مخدر با گذشته ای تاریک و پیچیده و با شخصیتی بی روح، مرموز و و در عین حال دوست داشتنی^^
(من خودم بازیشو فقط تو سریال «گرگ و میش» دیده بودم و خیلی هم اونجا دوستش داشتم.. باید بگم که بعد از پایان خدمت سربازیش این اولین بازیشه)

Nam Gyo Ri
Nam Gyo Ri

نام گیو ری – در نقش یون سو، مین دختر یتیمی که عزیزترین دوست خودش و یا به عبارتی خواهر بزرگترش (گیونگ می) رو که یه افسر پلیس در بخش مبارزه با مواد بود، در عملیاتی از دست میده و برای گرفتن انتقام در پوشش مأموری مخفی به باند مواد نفوذ میکنه.
(باید اینو یادآوری کنم که گیو ری قبل از اینکه بازیگر باشه یه خواننده و عضو گروه قدیمی و از هم پاشیده «SeeYa» بوده)

Lee Jae Yoon

Lee Jae Yoon

لی جائه یون – در نقش جی هیونگ مین، افسر مسئول واحد ویژه مبارزه با مواد و دوست پسر گیونگ میه

Kim Yoo Mi

%image_alt%

کیم یو می – درنقش لی جین سوک، زنی که از شی هیون بعد از مرگ مادرش مراقبت میکرده و نقش مهمی رو در زندگی و کارهای اون داره.

Choi Moo Sung

%image_alt%

چویی مو سانگ – در نقش مون دوک بائه ملقب به “سفری” کسی که یکی از آدمهای مهم در باند مواد بخش پوسان محسوب میشه و گذشته ای مشترک با جین سوک و شی هیون داره.

Son Chang Min

Son Chang Min

سون چانگ مین – در نقش مین هونگ کی، افسر عالیرتبه پلیس و مافوق هیونگ مین

نقد سریال

سریال در قسمتهای اولیه با پیگیری پرونده مواد مخدر مربوط به یه باند موادِ بسیار گسترده و بزرگ توسط پلیس و همچینین معرفی یک به یکِ شخصیتهای اصلی داستان شروع میشه.
ولی این معرفی خیلی معمولی و مثل بقیه سریالهای کره ای نیست بلکه بخاطر شخصیت پردازی چند لایه بازیگراش، شما در هر قسمت با یک حقیقت تکان دهنده و دور از ذهن روبرو میشین؛ حقیقی که شما رو سورپرایز میکنه و وادار میشین قسمت به قسمت ماجرا رو با هیجان بیشتری دنبال کنین...

اولین باری که خودم سورپرایز شدم وقتی بود که گیونگ می، شی هیون رو میشناسه و بعدش ما میفهمیم که اونا با هم گذشته ای مشترک داشتن
صحنه تیر خوردن گیونگ می برای من که خیلی غیرمنتظره بود چون واقعا انتظار داشتم اون تیرانداز شی هیونُ هدف قرار بده

دومین سورپرایزم زمانی بود که فهمیدم شی هیونم یه جور مأمور مخفیه
واقعا شوک زودهنگامی بود..فکر نمیکردم یه همچین رازی به این زودی برملا بشه. ولی مثل اینکه رازها و گره های پنهان این سریال تمومی نداره…

سومین سورپرایز بزرگم تو همین قسمت دهم بود که معلوم میشه “سفری” هم از اول یه مأمور مخفی پلیس در منطقه پوسان بوده..
این یکی دیگه خیلی دور از تصور من بود شما رو نمیدونم ولی من که واقعا بهت زده شده بودم..

%image_alt%

با این اوصاف و رابطه های پیچیده ای که معلوم میشه شخصیتها در گذشته با هم داشتن، باید در قسمتهای بعدی منتظر برملا شدن رازهای بزرگتری باشیم چون اصلا منطقی نیست که نویسنده برای قسمتهای پایانی هیجان بیشتری رو در نظر نگرفته باشه.

یکی از شخصیتهای مرموزی که باید منتظر برملا شدن یه راز بزرگ درموردش باشیم همون افسر عالیرتبه ایه که شی هیون رو به عنوان مأمور مخفی وارد باند مواد کرده. کسی که رابطه مشکوکی هم با جین سوک داره.

شخصیت شی هیون با بازیِ جانگ کیونگ هو، خیلی قوی و عالی از آب دراومده. شی هیون با اون مدل مو، کت شلوار اتو کشیده و جورابهای مردونه ساق بلندش، آدم رو به یاد شخصیتهای فیلم پدرخوانده میندازه . گذشته چندلایه ای که داره، باعث میشه بیننده همیشه در مورد خودش و کاراش کنجکاو باشه و بخواد بیشتر راجع بهش بدونه.

%image_alt%

چیزی که خیلی منو جذب شخصیت شی هیون کرده ، سردرگمیش بین احساس مسئولیتش به عنوان یه پلیس و حسیه که برای محافظت از نزدیکانش مخصوصا جین سوک و دوستش هیون سو داره. واقعا تقابل زیباییه. جایی که سعی داره برای نجات هیون سو از دست “سفری” تصمیمشُ بگیره به نظرم واقعا تأثیرگذار بود. دوستی که انگار رابطه ای حتی فراتر از یه برادر واقعی باهاش داره.

%image_alt%

سکانس رو در رو شدن “سفری” با شی هیون وقتی که برای نجات هیون سو رفته بود، یکی از سکانسهای مورد علاقه منه. حرفهایی که بینشون رد و بدل میشه و اونجایی که دوتاشون با وجود دشمنی که با هم دارن، با فلش بکی به گذشته، معلوم میشه یه حسِ تعلقی هم بینشون وجود داره، خیلی جالب بود. نگاهی که “سفری” از روی شونه اش به شی هیون میندازه، اون موقع که دستور میده کارشُ تموم کنن واقعا بیانگر این مسئله بود.

جین سوک هم یکی از شخصیتهای مورد علاقه منه، شخصیت محکم، باهوش و جذابی که حاضره برای محافظت از شی هیون دست به هرکاری بزنه ولی هنوز احساسش نسبت بهش مبهمه. صحنه هایی که در مورد هیون سو و ول کردن کارش با شی هیون بحثش میشه، واقعا زیبا از آب دراومدن.

کسی که تو قسمت نهم معلوم میشه یه جورایی خبرچین مین هونگ کی همون افسر عالیرتبه بوده و تا حالا هم اطلاعاتی از “سفری” رو بهش میداده.
چقدراین داستان گره تو گره است…

تنها شخصیتی که یه جورایی اذیتم میکنه جی هیونگ مینه..نمیدونم چرا ولی اصلا درکش نمیکنم چون با اینکه مثلا آدم خوبه سریاله ولی با نامردی از سو مین که هیچ تجربه ای به عنوان یه افسر پلیس نداره، برای رسیدن به شی هیون استفاده میکنه. کلا به نظرم ضعف سریال تا این قسمت فقط همینه که سو مین با اون شخصیت بچه گانه و بی خیالی که داشت اینقدر راحت و بدون هیچ آموزشی قبول میکنه مأمور مخفی بشه..؟!

یکی از دیالوگهای مورد علاقه من تو این سریال وقتی بود که شی هیون روِش خودشو برای گرفتن انتقام از دنیا به گیونگ می میگه :
” دنیا مثل یه آینه است. اگه بد و بیراه بگی، اونم متقابلا بد و بیراه میگه. ولی اگه بخندی اونم مجبور میکنی که همراهت بخنده. و اون موقع است که ازش انتقام گرفتی”

اینم باید بگم که موسیقی متن و پایانی این سریال، یکی از نقاط قوت اون محسوب میشه؛ چون کاملا حس هیجان رو در آدم تحریک میکنه.
(Kim Yong Jin of Bohemian (김용진 of 보헤미안) – Pain (상처

راستی تا الان دیگه همه شماها متوجه تار کردن نوک تیز چاقوها توسط شبکه پخش کننده شدین. البته اینم فهمیدین که به جز چاقوها یه چیز دیگه ای هم تار شده و اونم خالکوبی پشت شی هیونه..

ولی جالب اینجاست که تیغه چاقو و این طرح خالکوبی از نظر شبکه مشکل دار بودن و نباید پخش میشدن اما نشون دادن انواع اسلحه و خشونت و… از نظرشون هیچ اشکالی نداره!!! واقعا جای سؤال نداره؟!

 

نقد و بررسی کلی

داستان
بازیگری
موسیقی
اکشن
طراحی صحنه و جلوه ها ویژه

عالی

امتیاز کاربران: 4.64 ( 6 نفر)
برچسب ها
نمایش بیشتر

‫6 نظرها

 1. سریالش قشنگ بود و شاید بشه گفت بدنبود
  خب آخرش بد تموم شد یا حداقل اینطور نشون داده شد که شی هیون مرده
  عاشقانه هاشم خیلی کم بود و فقط میشه گفت این سریال اکشن بود و ادرام توش جای مخصوصی نداشت
  بازیگراش به نظرم خوب یودن
  با اینکه اولین بار بود بازیگراش رو میدیم اما از هر دوتای اونا خیلی خوشم اومد مخصوصا نام گیوری که خیلی خوشگله
  قشمت های اولی هم به نظرم پندان کشش نداشتن اما قسمت های بعدی بهتر شدن کلا من بهشت 8 از ده می دم

  1. سلام
   متاسفانه وقت کافی برای نقد کردن ندارم.
   اما اگر دوستان دیگه ای نقد داشتن سعی می کنم نقد هاشون را بزارم

 2. من به شدت اين سريال رو دوست دارم
  چون مثل ساير سريال هاي كره اي نميشه حدس زد چه انفاقاتي ميوفته.
  من اينو چند سال پيش ديدم ولي انقدر برام جذاب بود باز دانلودش كردم و براي بار دوم هم ديدم.بازيگر نقش اول مرد يعنيJung Kyung Ho هم واقعا عالي بازي ميكرد

 3. به نظرم از هر ده تا سریال کره ای نه تاشون داستان و روند سریالشون کپی همه،اما شهر بیرحم از اون سریالای متفاوت بود که اصلا نمیشد ادامه اون رو حدس زد ،البته در عین متفاوت بودن خیلی هم سریال قشنگ وجذابی بود هم از لحاظ موضوع وهم ازلحاظ انتخاب بازیگر وهمینطور موسیقی متن و پایان، اما باز هم خیلی حیف سریال شد چون به نظرم نویسنده خیلی پایان بهتری میتونست براش درنظر بگیره،اصلابخاطر همین نویسنده هاست که من تاحالا از یه سریال کره ای ۱۰۰درصد لذت نبردم،از یه چیز این سریال که خیلی بدم میومد این بود که انگار اعضای باند قاچاق هیچ کار دیگه ای غیر از مشروب خوردن و کتک زدن بلد نبودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید