فیلم و سریالنقد و بررسی سریال کره ای

نقد رنگ ها و نماد های رنگ در سریال گابلین

نقد رنگ ها و نماد های رنگ در سریال گابلین
5 (100%) 1 امتیاز

در این مقاله سعی شده تمام جوانب در نظر گرفته و توضیحات کاملی در مورد رنگ ها از تمام جهات داده شود و خود بیننده سریال در مورد اینکه این رنگ ها به چه منظوری استفاده شده تصمیم بگیرد

 

در این سریال بر اساس آن موقعیت دقیقا مناسب ترین رنگ برای آن شرایط انتخاب شده که تا وقتی سریال را ندیده باشید متوجه نمی شوید و مورد دیگه ای اینست که تعدادی از رنگ هایی که استفاده شده حتی سعی دارند بعضی اعتقادات را بیان کنند و بعضی دیگر به گروه های خاص اشاره می کنند پس قبل از هر چیزی اول سریال را تماشا کنید و سپس این نقد را تا آخر بخوانید

نکته: در این سریال روی رنگ های قرمز و آبی و مشکی خیلی مانور داده شده

توجه: اعداد و رنگها زمانی که به وسیله گروهی مصادره شوند و بینشان به عنوان رمز قرار گیرد آن اعداد، نشانه شناسایی آن گروه محسوب می شود نه اینکه فلان رنگ بد است یا فلان عدد بدتر..

من جاهایی که فکر می کنم کمی درکش سخته داخل پرانتز یه توضیحی می دهم

رنگ های قرمز و آبی و کنار هم قرار گرفتن این دو رنگ

گوبلین یا جن:

موجودات آبی رنگ نمایانگر یکی از آن رازهای ماسونی است. اجنه و شیاطین به هنگام ظهور آبی رنگ هستند و این نماد از هزاران سال قبل در نگارهای باستانی هم وجود داشته است.

هفتمین راز ماسونی از 13 راز، ( Blue Jinn )  یا جن آبی نام دارد. جن پرستان و ماسون ها معتقدند که هنگام احضار جن، وی به رنگ آبی است. و جن را احضار می کنند تا مشکلاتشان را برطرف کند.

جن آبی پوش، جنی آرام و متین است که نقش مهمی را در آینده ایفا خواهد کرد.

این موجودات آبی رنگ که نماد اجنه هستند در آخرالزمان به کمک سپاه ابلیس می آیند و در حال حاضر ایلومیناتی ها به احضار جن به طور مستمر و دائم به کمک خواستن از آنها می پردازند.

تحلیلی که درباره نشان دادن بسیار زیاد موجودات خوب آبی در فیلمها و سریالها ارائه می شود این است که آنان در حال آماده کردن تدریجی ذهن ها برای پروژه علنی کردن دین واحد شیطانی جهانی است. بدین ترتیب قرار است جن ها که به رنگ آبی اند با انسان ها همکاری کنند.(همکاری مستقیم و علنی جن ها با انسان ها) که این همان آغاز دوباره جن و جن پرستی باستان به شکل نوین در پوسته جدید است.

+ رنگ آبی، نشان از تفکرات ایلومناتی و فراماسونری پنهان است.

قرمز نماد قدرت

 

در شرق ، رنگ قرمز يادآور آتش و از طرفي نشان دهنده‌ي تولد دوباره مي‌باشد.

رنگ قرمز در كيمياگري نشانه‌ي قدرت مردانه و نشانه‌اي از سرخي خورشيد است.

 

از زمان زندگي قبيله‌اي تا قرون وسطي وقتي كسي به جنگ يا شكار مي‌رفت ، با رنگ قرمز نقاشي‌هايي روي بدن خود مي‌كشيد تا اين رنگ قدرت جسماني او را زياد كند و از او در برابر مرگ و زخمي شدن محافظت نمايد. در واقع انسان با به كار بردن اين رنگ ف هم به دنبال خطر مي‌رود و هم مي‌خواهد خود را از آن حفظ كند.

زن قرمزپوش:

* زن قرمزپوش، شال گردن قرمز و ….): یکی از پیام های مخفی فراماسونری Lady In Red یا زن قرمزپوش است.

زن قرمزپوش یکی از بارزترین نمادهای مخفی فراماسونری است که باید بسیار بر آن دقت داشت و این نماد در کتاب مقدس اینگونه شرح داده شده است:

زنان با لباس قرمز مایل به زرد منظم بودند و خود را با طلا و مروارید آراسته کرده بودند و فنجان هایی طلایی در دست داشتند که در حال فساد بودند و بر پیشانی ایشان نوشته بود: [رمز و راز بابل بزرگ، مادر فاحشه ها و هیولای اعجوبه زمین است.] ( مکاشفه 17:04 – 17:05)

برای زن قرمز پوش توصیفاتی داشته اند. این نماد، پیامی برای مردان هوسران است تا آنها را برای تفکر دجال آماده کند. همچنین وی را نماد ضد مسیح ( Anti Christ ) دانسته اند و از مشخصه های آن لباسی قرمز رنگ یا خال خال قرمز رنگ است. این نماد حالتی دورویی دارد، ظاهر خوب اما باطنی کاملا شیطانی. این نمادی بر عشق شهوت و پول و غرور و خودبینی است.

آبي نماد اعتماد

در برخي افسانه‌‌ها ، آبي نشانه‌ي پدر آسمان است و نشان دهنده‌ي حكمت ، رهبري و پادشاهي مي‌‌باشد.

در چين قديم قدرت‌هاي اصلي را با اژدها نشان مي‌دادند مثلا ؛ اژدهايي كه به رنگ آبي ارغواني بود به عنوان پادشاه بهشت معرفي مي‌شد از طرفي اين اژدها نماد چوب نيز محسوب مي‌شد.

رنگ ها یا نمادهای آبی و قرمز:

در جمعیت های ماسونی و صهیونی به کرّات از این دو رنگ استفاده کرده و می کنند در کتاب مبانی فراماسونری که زیر نظر هارون یحیی، محقق ترک ساکن در انگلیس تدوین شده است، ریشه استفاده از این رنگها در بخشی از سفر خروج دانسته شده: و خداوند موسی را خطاب کرده و گفت به بنی اسرائیل بگو که برای من هدایا بیاورندو از هرکس به میل دل بیاورد. هدایای مرا بگیرید. و این است هدایا که از ایشان می گیرید، طلا و نقره و برنز و لاجورد و ارغوان و قرمز و کتان نازک و پشم بز. (سفر خروج 25/1 تا 4)

الفاظ لاجورد (Blue )و ارغوان (purple ) و قرمز ( scarlet) در انتهای این متن نارسا بنظر می رسد، به هرحال این بخش از توران در علائم مهمترین جمعیتها، احزاب و تیم های ورزشی در اغلب کشورها به کار رفته است.

+ رنگ های طلایی، قرمز، آبی لاجوردی و ارغوانی نیز رنگ هایی هستند که یهودیان بنا بر این فقره تورات مورد توجه قرار می دهند: «این است هدایایی که از ایشان می گیرید: طلا و نقره، برنز و لاجورد و ارغوان وقرمز» (خروج، باب 25، فقره 3)

مشکی

سياه نماد مرگ

رنگ سياه نشانه‌ي غم و اندوه ، ترس ، رازداري و مبهم بودن است.
در اكثر جوامع غربي رنگ سياه يادآور مرگ ، عزا و خاك سپاري است.

در فرهنگ‌هاي غربي رنگ سياه اغلب نشانه‌ي قدرت بسيار زياد و پر رمز و راز بودن است.

رنگ سياه با تاريكي و ترس از ناشناخته‌ها ارتباط دارد و نيروهاي مافوق طبيعي يا جادويي را به خاطر مي‌آورد.
در دنياي مد ، رنگ سياه نشانه‌ي شيك پوشي ، جذابيت و زيبايي است.
در بريتانيا به عضوي از خانواده كه باعث ننگ و رسوايي خانواده مي‌شد ” گوسفند سياه خانواده ” مي‌نامند.
در فارسي وقتي مي‌گوييم كسي ” سياه دل ” است ، يعني انساني بد بين و بد دل است.

انتخاب رنگ مشکی به عنوان نماد ظلم و تجاوز در عالم و رنگ سیاه به عنوان رنگ شیطانی از طرف آنتوان ساندور لاوی در کتاب انجیل شیطانی، به همین هدف صورت گرفته است. مثلا در فیلم گابریل یا جبرائیل، حتی فرشته ها هم درمانده و شکست خورده به تصویر کشیده می شوند.

یک دیالوگ از رنگ مشکی:

تو خیلی درد کشیدی، تنهایی، بی ثباتی، بداخلاقی، رنگ سیاه و جاهای مرطوب رو دوست داری، تو باعث خوشبختی و بدبختی مردم میشی، خانواده هم نداری!

(منبع: بازخوانی مفهوم شیطان گرایی به تورق کتاب کاوشی در معنویت های نوظهور، حمزه شریفی دوست)

سبز

رنگ سبز به معناي آزادي و رهايي(در عکس شمشیر) و نشانه‌ي زندگي است و حس آباداني را تداعي مي‌كند.

در اروپاي غربي اعتقاد بر اين بود كه رنگ سبز ، رنگ مورد علاقه‌ي قدرت‌هاي بزرگ است و اين قدرت‌ها مي‌‌توانند كسي را كه لباس سبز پوشيده ، به بد شانسي ابدي محكوم كنند (انگشتر و گابلین).

در گذشته رنگ سبز يادآور زهر (انگشتر خواهر گابلین و اینکه می خواستن سم بدن بهش) بود و به همين دليل هيچ گاه داروها را به رنگ سبز نمي‌ساختند.

قهوه ای 

قهوه‌اي نماد سادگي
در گذشته رنگ‌هاي روشن مخصوص نجيب زادگان و اشراف و ثروتمندان بود و در مقابل دهقانان و افراد طبقه‌ي پايين جامعه از رنگ قهوه‌اي استفاده مي‌كردند.
در سال 1980 لباس افسران را از آبي سير ، سياه و خاكستري ، به رنگ قهوه‌اي تغيير دادند تا افسران مهربان‌‌‌تر به نظر برسند و آمار آدم كشي كاهش يابد.
هم چنين در انگلستان در اصطلاح عاميانه براي افراد بي شور و شوق و خسته از زندگي ، از كلمه‌ي قهوه‌اي استفاده مي‌كنند.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
برچسب ها
نمایش بیشتر

‫10 نظرها

 1. سلام.چه وب خوب و جامعی واقعا عالی بود هم وب هم نقد کاملتون.
  خوشحال میشم به منم سر بزنید و در صورت تمایل تبادل لینک کنیم

 2. خوشحال میشم که نقدمو ثبت کنید
  به همه چیز میشه با دید منفی نگاه کرد و بررسی کرد،لیسانس ادبیات انگلیسی دارم وکلی داستان و رمان شاهکار دنیا رو نقد کردین و بررسی کردیم و چندین و چندین کتاب نقد خوندیم و براساس تئوری ها نقد میشه ،سینما و دراما هم مستثنی نیست ،با نقدی که خوندم و چون سریال رو چندین بار دیده بودم ،هیچ ارتباطی برقرار نکردم
  مفهوم اعداد رو نفهنیدم شما نقد کردید اما فقط معنی اعداد رو گفتید ربطش به اون جمله به اون موقعیت به اون مفهوم کلی داستان نگفتید چیه؟!
  همش اعداد رو منفی تعبیر کردید
  رنگ ها برام جالب بودن اما ربطی بینشون پیدا نکردم
  همیشه باید یه جمع بندی باشه یه نتیجه ای ولی من از نقد فقط چند تعبیر پیدا کردم
  تعبیرهایی که نویسنده براساس دانشی که داشت ارائه داده بود و یه طرفه بود اصلا تعبیری که منظور نویسنده یا کارگردان سریال باشه نبود به نظرم
  خیلی زحمت کشیده شده بود براش اما زمانی که من شنیدم این سریال نقد داره انتظار یه تحلیل جامع داشت نه یه سری اطلاعات که ارتباطشو با عناصر داستان پیدا کرده بودند
  کلیت نداشت

  1. سلام
   ممنون از نظرتون
   خیلی خوشحال می شم که شما نظرات و نقدهاتون را برای ما ارسال کنید تا در سایت انتشار بدهیم و با دیگر دوستان تبادل نظر کنیم

 3. گابلین که خوب بود من موقعی که نگاه میکردم فقط «بلو جن » به چشمم اومد ادیسه کره ای کولاک کرده کاملا سریال فراماسونیi از اعتقادات و رنگ ومجسمه و انگشتر و گوی انرژی و اسم شرکت(لوسیفر) گرفته تا منجیی که قدرت زنده کردن مرده رو داره و باید کشته بشه .آدم به شک میفته که آیا بگم تا همه آگاه بشند یا اصلا حرفش رو هم نزنم . ممنون بابت آگاهی دادنتون.

 4. سلام.نقد جالبی بود .خسته نباشید.ولی ای کاش یه جمع بندی داشت و منظور سریال از استفاده رنگ ها و اعداد رو بیان میکردید

  1. سلام
   من فقط می خواستم هماهنگی رنگ ها و مناسب بودن آنها در جاهایی که به کار برده شده را نشون بدم. اگر توضیحات و سریال و همچنین عکس ها را می دید متوجه می شدید.
   به عنوان مثال یکی از نشانه های رنگ سیاه غم اندوه و مبهم بودن است که در شروع داستان با یک تم سیاه و لباس سیاه نقش اصلی مواجه میشید که کاملا غم اندوه و مبهم بودن داستان را در ابتدا به خوبی متوجه میشید
   تم تیره و لباس مشکی
   یا یکی دیگر از نماد های رنگ مشکی قدرت زیاد هست که باز هم این رنگ را هم در جنگ (تصویر بالا) و هم در کشتی نشون میده که قدرت اون فرد را به خوبی نمایان می کنه
   رنگ لباس مشکی در کشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن